Krajem avgusta, tačnije 29. avgusta 2019. godine, održana je deseta sednica Veća Saveza samostalnih sindikata za više opština – Leskovac.

Na sednici, koja je bila tematska, osim izveštaja o radu u periodu između dve sednice, članovi Veća su usvojili niz odluka kojima je regulisan izborni postupak ali i dinamika izbornih aktivnosti za mandatni period 2020-2025. godina.

Odluke, od značaja za sprovođenje izbora na teritoriji koju svojom aktivnošću pokriva Veće Saveza samostalnih sindikata za više opština – Leskovac, donete su na osnovu odluka sa sednice Veća Saveza samostalnih sindikata Srbije od 30. maja ove godine.

Pomenutim odlukama, određeno je da će Veće Saveza samostalnih sindikata za više opština – Leskovac, u narednom madatnom periodu imati dvadesetjednog člana, koji će se birati po granskom i teritorijalnom principu. Po granskom principu konstituisanjem strukovnih odbora za grad Leskovac i opštine, a po teritorijalnom, na Konferenciji sindikalnih organizacija.

Po pitanju dinamike sprovođenja izbornih aktivnosti odlučeno je, a u skladu sa odlukama Veća Saveza samostalnih sindikata Srbije, da izborne aktivnosti otpočnu u sindikalnim organizacijama 01. oktobra 2019. godine a da se okončaju održavanjem Izborne skupštine početkom marta 2020. godine.

Članovi Veća su u okviru tačaka dnevnog reda dobili sve odluke vezane za izbore. Takođe, obavešteni su da predsednici sindikalnih organizacija, sve odluke i obrasce potrebne za sprovođenje izbora mogu preuzeti u Stručnoj službi Saveza, kojoj se mogu obratiti i za razjašnjenje svih nejasnoća u vezi sa sprovođenjem izbornih aktivnosti.