Tridesetpet predsednika – članova odbora sindikalnih organizacija i sindikalnih aktivista, učestvovalo je na trećem treningu projekta „Sindikat u zaštiti prava zaposlenih – Faza 2“.

Na trećoj po redu trening – radionici održanoj u periodu od 24 – 26. avgusta ove godine na Vlasinskom jezeru,  zaposlenima su prezentovane metode i tehnike pregovaranja, odnosno, komunikacione veštine neophodne za uspešno vođenje kolektivnih pregovora kod poslodavaca.

Na treningu su najpre pojašnjeni pojmovi: šta je to komunikacija te koje su osnovne funkcije komunikacije, šta je to prenos informacija, koje su tehnike postavljanja pitanja, šta predstavlja aktivno slušanje a zatim je sa učesnicima treninga urađena analiza pregovaračkog profila.

Po usvajanju opštih znanja, razmotrene su situacije kada i na koji naćin treba, odnosno ne treba pregovarati, a posebna pažnja je posvećena komunikacjskim stilovima kao ključnim činiocima uspešnog pregovaranja.

Naročitu pažnju učesnika privukli su primeri iz prakse pregovaranja i evidentiranje problema u komuniciranju.