Treća radionica u Fazi 3 projekta, održana je na Vlasinskom jezeru u periodu od 19 – 21. maja ove godine

Više od trideset članova pravnih timova sindikata, predsednika sindikalnih organizacija i članova odbora sindikata, učestvovalo je na trećoj po redu trening radionica u okviru projekta koji se odvija tokom 2019. godine.

Tema treninga je ponovo bila disciplinska i materijalna odgovornost zaposlenih, ali i ovoga puta odgovornost koja se odnosi na zaposlene u državnim organima i koja se u mnogome razlikuje od odgovornosti zaposlenih kod klasičnih poslodavaca, prema odredbama Zakona o radu. Obzirom na obuhvat materije, tema je nastavak treninga započetog tokom aprila 2019. godine.

Učesnici su sa velikom pažnjom i interesovanjem propratili izlaganje na ovu temu, te uz obilje pitanja i podosta primera razjasnili sve dileme koje su imali povodom izložene materije.

Sledeća trening radionica je najavljena za kraj avgusta, a na istoj će se kao tema obrađivati aspekti vođenja kolektivnih pregovora.