Na šestom treningu u ovoj godini, poslednjem u Fazi 2 projekta „Sindikat u zaštiti prava zaposlenih, okupilo se oko četrdeset učesnika –  predsednika i predstavnika sindikalnih organizacija.

Trening radionica, šesta po redu u ovom projektnom ciklusu, održana je na Vlasinskom jezeru, u periodu od 09-11. novembra ove godine.

Na radionici, poslednjoj u ovom godišnjem projektnom ciklusu, sagledavani su efekti izmena radnog zakonodavstva na položaj zaposlenih. Tom prilikom, učesnici su upoznati sa izmenama i dopunama koje su stupile na snagu tokom 2018. godine kao i sa poslednjim izmenama Zakona o radu, usvojenim krajem decembra protekle godine, a koje su praktično u primeni od januara 2018. godine.

Razmatrajući ove izmene i dopune, učsnici su konstatovali, da svaka izmena unekoliko menja položaj zaposlenih, te da se retko događaju izmene koje idu u prilog položaju i pravima zaposlenih. Naprotiv najčešće je slučaj da te izmene idu u korist poslodavaca.

U drugom delu radionice, učesnicina je prezentovan Nacrt Zakona o štrajku, za koji je istaknuto da je veoma značajan za zaposlene sa aspekta mogućeg uticaja zaposlenih na ostvarivanje njihovih prava iz oblasti rada i radnih odnosa. No, iako sa sobom nosi izvesna poboljšanja, ipak i dalje ima tendenciju da pravo na štrajk dodatno ograničava. U tom smislu, zaključeno je postojanje određenih nedostataka, koje bi u pomenutom nacrtu trebalo orkloniti, kako bi ovaj zakon, koji reguliše veom osetljivu materiju sa aspekta samih zaposlenih ali i poslodavaca, postao primeljiviji i kvalitetniji.

Međutim, u predloženom nacrtu, osim nedostataka uočena su i izvesna poboljšanja u odnosu na trenutno važeći zakon, kao što su: davanje mogućnosti zaposlenima da uz najavu i u skladu sa odredbama zakona štrajkuju i van kruga poslodavca, nezakonitost štrajka može utvrditi samo sud, pojačane su nadležnosti inspekcije rada…

Konačni zaključak učesnika je da bi zakon, sa predloženim izmenama i dopunama trebalo usvojiti jer bi se time izbegla anahronost zakona koji ovu materiju u kontinuitetu reguliše od 1996. godine, odnosno, koji je na snazi preko četvrt veka, bez obzira na bitno promenjene uslove i okruženje u kome se privređuje i živi.

Obzirom da je ovo poslednji trening u ovoj projektnoj godini, najavljeno je održavanje završne konferencije za početak decembra. Na konferenciji će se sumirati rezultati jednogodišnjeg rada na projektu i predvideti aktivnosti za naredni period.