Sedma po redu radionica u Fazi 3 projekta održana je u periodu od 8 – 10. novembra 2019. godine na Vlasinskom jezeru.

Više od trideset članova pravnih timova sindikata, predsednika sindikalnih organizacija i članova odbora sindikata, učestvovalo je na sedmoj trening radionica u okviru projekta koji se odvija tokom 2019. godine.

Tema treninga je bila usmerena na mobing, njegov pojam, vrste, posledice i načine za sprečavanje mobinga. Takođe, učesnici radionce su upoznati i sa ulogom sindikata u zaštiti prava zaposlenih u slučaju mobinga.

Učesnici su sa velikom pažnjom i interesovanjem pratili izlaganje na ovu temu. Diskusija je obuhvatila mnoštvo pitanja povodom izložene materije imajući u vidu njen značaj i uticaj koji ova negativna pojava može imati na zaposlene.

Ovo je ujedno bila i poslednja trening radionica u okviru ove faze projekta. Nastavak edukacije sindikalnih aktivista i predsednika sindikalnih organizacija biće nastavljen na proleće 2020. godine u okviru novog projektnog ciklusa.