Skoro četrdeset učesnika –  predsednika i predstavnika sindikalnih organizacija, učestvovalo je na petoj trening radionici u okviru projekta „Sindikat u zaštiti prava zaposlenih – Faza 2“.

Trening radionica, peta po redu u ovom projektnom ciklusu, održana je na Vlasinskom jezeru, u periodu od 12-14. oktobra ove godine.

Na radionici, poslednjoj na temu „Unapređenje veština pregovaranja“ u ovoj projektnoj godini, izvršena je rekapitulacija stečenih znanja učesnika i ponovljeni su neki od principa te veština  pregovaranja. Istom prilikom, učesnicima su predočeni saveti za formiranje uspešnog tima za pregovore ali i saveti za uspešno vođenje i okončanje pregovora.

U drugom delu radionice, učesnici, podeljeni na grupu poslodavaca i grupu predstavnika zaposlenih (sindikalaca), simulirali su pregovore o izmenama i dopunama kolektivnog ugovora kod poslodavca, primenjujući sva znanja i veštine stečene u dosadašnjem radu. Igrokaz je kod ostalih učesnika izazvao nepodeljeno interesovanje pa su sa velikom pažnjom, brojnim komentarima i zapažanjima uticali na rad pregovaračkih timova.

Trening je završen zapažanjima i  komentarima učesnika koji su do sada učestvovali u pregovorima kao članovi timova i iznošenjem iskustava iz takvog rada.

Istovremeno je najavljeno održavanje još jedne radionice do kraja ovogodišnjeg projektnog ciklusa u novembru tekuće godine, na kojoj će biti reči o izmenama pozitivnih zakona i njihovom uticaju na zaposlene.